tips@fagforbundet.no
Torsdag kveld ble Fagforbundets webside utsatt for et tjenestenekt-angrep. Det artet seg slik at det ble generert store mengder trafikk mot forbundets nettside fra en rekke maskiner på nettet, opplyser forbundet i en pressemelding.
Først fredag ettermiddag var Fagforbundet tilbake på nett.
Ifølge forbundets internettleverandør er angrepet målrettet mot organisasjonen og oppfattes som svært alvorlig.
– Det som skjer er et angrep på Fagforbundets viktigste informasjonskanal til medlemmene og samfunnet for øvrig. Det er skremmende at det er mulig å slå ut store organisasjoners og bedrifters nettsider på denne måten, sier Elin Veimo i Fagforbundets politiske ledelse.
KOR MYKJE?: Det store spørsmålet er kor mykje meir dei som jobbar i kommunane vil få i år. Les meir om kva prognosene seier i denne saka.
Brian Cliff Olguin
Rudfjord/Ruter, Angelo, Privat, Rasmussen, Colourbox
LIKE DAGER: Elev Silje Krane (19) synes praksisen blir for rutinepreget når hun jobber på samme sykehjem i over et år. Her henter hun kaffe til en beboer.
Omar Sejnæs
Tri Nguyen Dinh
Løsningen ligger ikke i å øke rekrutteringen. Selv om det blir økt behov i enkelte tjenester, skal ikke sektoren bli betydelig større i dag, mener kommisjonen. (Illustrasjonsfoto)
Anita Arntzen
SJEFEN: Sarah Williams leder matbanken i den britiske byen Banbury.
Anita Arntzen