Klemet Rønning-Aaby
Monica Schanche
tips@fagforbundet.no
Rønning-Aaby vil tiltre sin nye stilling fra årsskiftet. I samråd med Fagforbundet og styreleder i LO Kommune vil Rønning-Aaby fratre de verv og funksjoner han har i neste uke.
– LO Kommune og Fagforbundet mister med dette en dyktig medarbeider og betydelig ressurs. Vi vil takke Rønning-Aaby for den jobben han har gjort, og ønske ham lykke til videre, sier administrativ leder i Fagforbundet, Gunnar Gussgard.
– Det holder bare ikke. Dette skulle rettes opp i, sier leder i Pensjonistforbundet Jan Davidsen om at uføre alderspensjonister i 1954-kullet og senere ikke har fått tilbake «skjermingstillegget».
Håvard Sæbø
Marte Bjerke
GIR IKKE OPP: – Norge er ikke vaksinert mot splittelse. Vi kan ikke ta demokratiet og våre verdier for gitt, sier Ina Libak. Terroristen på Utøya skjøt Libak i hendene, i kjeven og i brystet.
Hanna Skotheim
– Jeg kjenner flere barnepleiere som har lyst til å gå veien videre for å bli sykepleier. La oss få lov. Samfunnet vil ikke angre, sier Henrikke Tresselt.
Jan-Erik Østlie
Selv om drikkevannsnettet er nedslitt og lekker som en sil, gjøres det nesten ingenting med problemet.
Bjørn A. Grimstad