TEASER
Tri Nguyen Dinh
joran.gronstad@lomedia.no
Frp er i fritt fall blant Fellesforbundets medlemmer. Det går fram av en meningsmåling utført av Ipsos MMI presentert i VG i dag.
Frp får bare 11 prosent i målingen. Det er en halvering sammenlignet med en lignende måling i 2013. Arbeiderpartiet får hele 63 prosent oppslutning, mot 43 prosent i 2013. Høyre får 12 prosent, ned fra 21 prosent for to år siden.
Les også: Går ut av Frp og oppfordrer andre til å gjøre det samme
Fellesforbundets leder Arve Bakke er ikke overrasket over Frps fall og sier til VG at tilbakemeldingene fra medlemmene hans er at de er skuffet over Frp.
Arbeids- og sosialminister Robert Eriksson (Frp) sier de vil bruke valgkampen for å vinne dem tilbake.
– Jeg tror velgerne vil ha strengere innvandringspolitikk, bedre veier og beholde noe mer av det de tjener, gjennom lavere skatt, som vi gir og vil gi dem, sier Eriksson til VG.
Senterpartiet får 5 prosents oppslutning i målingen, KrF og SV får 2 prosent, mens Rødt, De grønne og Venstre får 1 prosent.
1.201 av Fellesforbundets 150.000 medlemmer er spurt i undersøkelsen. Målingen ble tatt i begynnelsen av juni.
USIKKER FRAMTID: Dersom hjernesvulsten til Lajla Sivlana Hortman begynner å røre på seg igjen, og hun blir hundre prosent ufør, kan det bli smalhans for sykepleieren.
Thomas Sætveit Jensen / TV Klipp
LITE INFO: Informasjonen Anne Kallset fikk om uførefella da hun søkte KLP om gradert uføreytelse, var en henvisning til å gå inn og lese mer på KLPs nettsider, i siste avsnitt i et brev om dokumentasjon de trengte for å behandle saken.
Ole Martin Wold
Byråd for næring og eierskap, Victoria Marie Evensen var tilstede og markerte overtakelsen av sykehjemmet.
Oslo kommune
FØLG OPP: - Følg opp ansatte som har opplevd dramatiske ting. Ledelsen må vite hva som trengs, for de vet ikke selv hva de trenger.
Werner Juvik
HJELPE: – Jeg vil gjerne formalisere kunnskapen og hjelpe andre i samme situasjon som jeg har vært i, sier Katrine Skårnes som har fått et tilrettelagt tilbud slik at hun kan ta utdanning som advokatsekretær.
Per Flakstad
Vidar Eriksen