12.500 til teater- og orkesteransatte
Fagforbundets medlemmer blant teater- og orkesteransatte får en lønnsøkning på 12.500 kroner etter resultatet i mellomoppgjøret.
per.flakstad@fagforbundet.no
Dette er klart etter at forhandlingene med Norsk teater- og orkesterforening (NTO) ble avsluttet torsdag.
Reguleringen inkluderer alle generelle tillegg som ble gitt i A-delsforhandlingene mellom Spekter og LO-Stat tidligere denne uka.
I protokollen er det også tatt inn en formulering om at partene er enige om å videreføre samarbeidet om en gjennomgang av dagens pensjonsordning. Dette innebærer å vurdere alternative ordninger.
Teateroverenskomsten omfatter 545 medlemmer av Fagforbundet. De arbeider blant annet ved institusjonsteatre over hele landet og i Oslo, Riksteatret og Carte Blanche.