ola.tommeras@fagforbundet.no
Norske deltakere har alltid hevdet seg sterkt i det årlige verdensmesterskapet for brann og politi, World Police and Fire Games (WPFG). I år arrangeres mesterskapet i Irland, og etter halve uka ligger brannkonstablene fra Norge an til et gullrush.
Mesterskapet pågår til lørdag 10. august. Det konkurreres i 56 forskjellige grener, for det meste tradisjonelle sportsgrener som løping, sykling, svømming, hockey, kraftsport og skytesport, men også i brannrelaterte øvelser som trappeløp med røykdykkerutstyr.
Gull inntil onsdag:
Gull i triatlon: Jan-Thomas Karlsen fra Oslo brann og redningsetat.
Gull i bryting: Audun Torp fra Oslo brann og redningsetat.
Gull i vektløfting: Rune Kristiansen fra Oslo brann og redningsetat.
Gull i tautrekking: Tautrekkerlaget fra Asker og Bærum brannvesen.
Gull i bakkeløp: Stian Melby fra Porsgrunn brann- og feiervesen.
Sølv inntil onsdag:
Sølv i sykkelritt: Arne Steinbo fra Tønsberg brann og redningsetat.
Sølv i sykkelritt: Jørgen Kviberg og Christian Cleve-Hansen fra Asker og Bærum brannvesen.
Sølv i bakkeløp: Kim Danielsen fra Nedre Romerrike brann og redningsvesen.
Andre resultater:
Sykling: Ketil Tærum fra Oslo brann og redningsetat har tatt 5. plass i temposykling og 6. plass i fellesstart.
Konkurransene fortsetter
Flere grener er ikke avgjort før fredag og lørdag. Fagbladet oppdaterer saken med resultater når arrangøren i Irland legger ut offisielle lister.
70/30
Agnes Bridge Walton
Helsefagarbeiderne i hjemmetjenesten i Oslo gjør samme jobb uansett om de er ansatt i kommunen eller i kommersielle velferdsselskaper. Likevel tjener hjemmehjelpen i kommunen over 100.000 kroner mer i året.
Gorm Kallestad, NTB og Privat
SVELGET UNNA: Strandavatnet rommer 554 millioner kubikkmeter vann. Det var det god bruk for da "Hans" buldret i vei. Vedlikeholdsarbeiderne Torbjørn Haugo og Jan Egil Grue inspiserer. Til høyre i bildet ses overløpet der det bare er centimetere igjen.
Werner Juvik
Jonas Fagereng Jacobsen
HYLLET FOR ÅPENHET: F.v. Hjelpepleier Elisabeth Andersson, og sykepleierne Svanhild Furre Johannessen og Linda Hellesø fikk Flaviusprisen under Åpenhetsseminaret på Pressens Hus i Oslo torsdag 21. september.
Marte Bjerke
GLEDER SEG PÅ MAT: Gunhild Johansen (til venstre) og Ingunn Svensgård åpner bakken med varm mat. Marte Husum i bakgrunnen og Kacper Roza, Alva Linea Myklemyr. Med de to dansende Lydia Emilie Foss Flaathen og Limar i front.
Werner Juvik