Fagforbundet gir 100.000 kroner til TV-aksjonen
– Det er viktig for oss å støtte opp om humanitært arbeid, sier Mette Nord, leder i Fagforbundet.

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
Årets TV-aksjon går til hjelpeorganisasjonen Care. De jobber for å skape et bedre liv for kvinner i noen av verdens mest sårbare områder.
– Det er viktig for oss å støtte opp om humanitært arbeid, sier Mette Nord, leder i Fagforbundet. Forbundet gir hele 100.000 kroner til TV-aksjonen.
Søndag 20. oktober skal 100.000 bøssebærere banke på dører landet over. Pengene de samler inn til TV-aksjonen skal gå til Care sitt arbeid for å gi kvinner muligheten til å tjene sine egne penger, bestemme over egen kropp og få sin stemme hørt. Mange av bøssebærerne kommer til å være medlemmer og tillitsvalgte fra Fagforbundet.
– Det er en tradisjon i Fagforbundet at medlemmer og tillitsvalgte deltar i TV-aksjonen, sier Mette Nord.
Hun oppfordrer andre lag og foreninger til også å bidra til TV-aksjonen.
– Nå er det hennes tur. Vi må støtte opp om arbeidet for å gi kvinner opplæring. Kvinner som er utsatt for vold og trusler i arbeidslivet er ofte de som har lavest lønn, sier Mette Nord.
Care skal blant annet gi kvinner opplæring i seksuell helse og mødrehelse, låne- og spareprogrammer for å skape sine egne jobber og opplæring i lederskap i politikk og arbeidslivet.