Fagforbundet Ung avbrøt landskonferansen og tok t-banen til streikemarkering

100 av Fagforbundets ungdomsrepresentanter stilte opp foran Stortinget for å vise sin motstand mot bemanningsbyråene onsdag ettermiddag.

SPONTANT: Christina Beck Jørgensen (t.v) og Ida Renate Olsen var to av de 100 ungdommene som møtte opp til markeringen.
SPONTANT: Christina Beck Jørgensen (t.v) og Ida Renate Olsen var to av de 100 ungdommene som møtte opp til markeringen.
Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

– Vi slang oss på t-banen, etter et enstemmig vedtak om å vise vår støtte, sier ungdomsrepresentantene Ida Renate Olsen og Christina Beck Jørgensen.

De to ankom sammen med en gjeng av de andre representantene, mens resten av de 100 konferansedeltagerne var ventet med den neste t-banen.

– Vi holder konferansen vår på Økern her i Oslo, spå da var det lettest å dra med banen for å demonstrere, sier de to representantene.

FLAGG. Både Fagforbundets flagg og fane var å se på strekemarkeringen.
FLAGG. Både Fagforbundets flagg og fane var å se på strekemarkeringen.

Truer polakker med oppsigelser om de vinner fram med streikekrav (FriFagbevegelse)

Møtte foran Stortinget

Flere forbund arrangerer politisk streik mot bemanningsbransjen onsdag 15. november. Det ble avholdt en markering klokken 14 foran Stortinget.

Fagforbundet har ikke varslet deltakelse i selve streiken, men støtter de streikende, heter det på Fagforbundets intranett.

En delegasjon fra hovedkontoret dro til Stortinget for å markeringen, og der traff de også på den store ungdomsdelegasjonen som ganske spontant hadde valgt å vise sin motstand mot bemanningsbransjen.

10.000 skulle delta

På forhånd ble det anslått at rundt 10.000 mennesker ville delta i den politiske streiken over hele landet. Streikekravet er et forbud mot bemanningsbyråer i byggebransjen rundt Oslofjorden.

14 forbund, et tjuetall fagforeninger og en lang rekke klubber over hele landet støtter opp om streiken, ifølge NTB.

Powered by Labrador CMS