Flere kommunalt ansatte savnet etter Örebro-skytingen
SAVNET: Det er flere kommunalt ansatte som er savnet etter masseskytingen.
Sergei Grits / AP Photo
Flere ansatte i kommunen er savnet etter masseskytingen i Örebro, opplyser fagforeningsledere.
Det skriver Aftonbladet
Masseskytingen tirsdag fant sted ved voksenopplæringssenteret Campus Risbergska. Mange av de rundt 2500 elevene på skolen er ansatt i kommunen og studerer på deltid, ifølge avisen.
– Vi har mange medlemmer som går på Risbergska. Og vi vet at flere av dem er savnet på sine arbeidsplasser etter det som skjedde, sier leder Britt-Marie Balaj i fagforeningen Kommunal.
Hun vet ikke hvor mange det dreier seg om. De har heller ikke fått beskjed om hva som har skjedd med kollegene, men frykter det verste.
Identifiseringen av ofrene har tatt tid. Politiet har sagt at de trolig er ferdig med dette arbeidet fredag. Ifølge SVT kommer politiet til å gå ut med navnene på de drepte i løpet av dagen.
Ti personer ble drept og seks såret under masseskytingen ved Campus Risbergska i Örebro tirsdag. I tillegg ble den antatte gjerningsmannen funnet død. Politiet mener han skjøt seg selv.
(©NTB)
isabel.bech@ntb.no