- Jeg beklager overfor alle snørrete og godtesyke barn og deres foreldre hvis jeg har skapt forvirring. Snørrete barn kan gå og tigge godteri, sier helseminister Ingvild Kjerkol.
Jan-Erik Østlie
Det var Dagbladet som først omtalte helseministerens råd, som fikk kritikk fra blant annet assisterende bydelsoverlege Anders Danielsen Lie i Nordre Aker i Oslo.
Han påpekte i et
Facebook-innlegg at det står i Helsedirektoratets smitteveileder for barnehagene at barn med restsymptomer etter luftveisinfeksjon (noe snørr, tett nese og lett hoste) fint kan gå i barnehagen.I en epost til Dagbladet og VG torsdag kveld presiserer Kjerkol at snørrete barn kan gå og be om godteri, med mindre de er syke.
– Det er mye en fersk helseminister skal lære! Jeg har jo tre barn og vet godt at unger stort sett er snørrete hele vinteren, uten at det betyr at de er syke, skriver Kjerkol.
– Så derfor: Jeg beklager overfor alle snørrete og godtesyke barn og deres foreldre hvis jeg har skapt forvirring. Snørrete barn kan gå og tigge godteri. Det er syke barn som må holde seg hjemme. Ha en strålende halloween!, skriver hun videre.
(©NTB)
vaktsjef@ntb.no
LITE INFO: Informasjonen Anne Kallset fikk om uførefella da hun søkte KLP om gradert uføreytelse, var en henvisning til å gå inn og lese mer på KLPs nettsider, i siste avsnitt i et brev om dokumentasjon de trengte for å behandle saken.
Ole Martin Wold
Byråd for næring og eierskap, Victoria Marie Evensen var tilstede og markerte overtakelsen av sykehjemmet.
Oslo kommune
FØLG OPP: - Følg opp ansatte som har opplevd dramatiske ting. Ledelsen må vite hva som trengs, for de vet ikke selv hva de trenger.
Werner Juvik
HJELPE: – Jeg vil gjerne formalisere kunnskapen og hjelpe andre i samme situasjon som jeg har vært i, sier Katrine Skårnes som har fått et tilrettelagt tilbud slik at hun kan ta utdanning som advokatsekretær.
Per Flakstad
FRUSTRERT: I perioder har jeg rett og slett følt meg trakassert, sier Anita Vedvik.
Per Flakstad
Enigheten i forhandlingene i Bring Transportløsninger AS (BTL) sikrer blant annet alle BTL-ansatte et tillegg på 16 500 kroner, samt økning av en rekke tillegg. Her er Fagforbundet Post og finans' forhandlinngsutvalg: Jacqueline Hopkinson, Odd Arne Hartvigsen, Cathrine S. Ertsås (foran), Gerd Øiahals og Marius Weisæth underveis i forhandlingene.
Alf Ragnar Olsen