Peggy Hessen Følsvik (LO) og Ole Erik Almlid (NHO) ved starten av lønnsforhandlingene tidligere i år.
Tormod Ytrehus
Det sier riksmekler Mats Ruland til Dagbladets Børsen.
– Den er henlagt. Det var heller ikke overraskende for min del, skriver Ruland i en tekstmelding til avisen.
Det var under lønnsforhandlingene mellom NHO og LO, samt storstreiken i april at det ble lekket informasjon fra forhandlingene hos riksmegleren.
• Riksmekleren har politianmeldt lekkasje fra lønnsforhandlingene
Etter at streiken var over, ble lekkasjene anmeldt av riksmegleren.
– Jeg skulle ønske saken ble etterforsket, men kommer ikke til å påklage henleggelsen, sier Ruland.
Riksmegleren sier videre at han ser på hendelsen som et tilbakelagt kapittel.
Både NHO og LO mener det var riktig at saken ble anmeldt, og tar henleggelsen til etterretning.
Svært alvorlig
Leder i Fellesforbundet, Jørn Eggum, sier til FriFagbevegelse at han ser svært alvorlig på lekkasjene under meklingen.
Eggum var en del av engere utvalg og var en av dem som hadde informasjonen som ble lekket.
– Slike lekkasjer kan være med å gjøre det vanskeligere å finne en løsning og forlenge konflikten, sier han.
Eggum forteller at han ikke har vært kontaktet av politiet, og har derfor heller ikke vært avhørt i saken.
Barnetrygden øker med 2400 kroner i året for barn over seks år.
Martin Guttormsen Slørdal
NY RAPPORT: Fagbladet har fått innsyn i en spørreundersøkelse som 221 av landets 260 Nav-kontorer har svart på.
Ørn E. Borgen / NTB
NY UTSIKT: – At jeg tar ting med humor, er bare en overlevelsesgreie, sier Berit Hafsmo, som ble kastet ut fra Skitbyen og nå bor her, i en lavblokk et annet sted i Trondheim.
Berit Baumberger
HTV: Erik Borgersrud er hovudtillitsvald for Fagforbundet på Nav Gamle Oslo. – Dyrtid i samfunnet fører til auka utgifter til sosialhjelp. Samtidig kjem det mange flyktninger som treng vår assistanse, dette utfordrar oss. Vi må jobbe effektivt og godt innan dei økonomiske rammene vi har.
Anita Arntzen
RETTFERDIG FORDELING: – Det er veldig store kvinnedominerte yrker i offentlig sektor, og veldig mange i de lavere lønnsjiktene. Et ekstra fokus på lavlønn vil derfor også gi gunstig effekt på likelønn, sier Mette Nord.
Werner Juvik
KUNNSKAP: Som pårørende visste Henriksen at morens atferd var svært avvikende.
Kathrine Geard