Nå skal arbeidslivet bli mer seriøst

For å nedkjempe kriminalitet, sosial dumping og useriøse aktører i arbeidslivet, styrker nå arbeidsminister Tonje Brenna (Ap) bevilgningene til Arbeidstilsynet.

ØKER: Tonje Brenna forteller at støtten til Arbeidstilsynet nå øker.
ØKER: Tonje Brenna forteller at støtten til Arbeidstilsynet nå øker.
Publisert

Denne artikkelen er over to år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

Regjerings bevilgninger til Arbeidstilsynet øker dermed med 18 millioner kroner i 2025-budsjettet. Samlet får tilsynet bevilgninger på over 900 millioner kroner.

Dette mener arbeidsministeren skal gjøre Arbeidstilsynet bedre i stand til å gjennomføre flere og mer målrettede tilsyn, samt øke tilsynets synlighet og fysiske tilstedeværelse på arbeidsplasser der det oppdages flest brudd.

– Det er fortsatt behov for en betydelig innsats for å hindre at mennesker blir utnyttet på jobb, at inntekter blir unndratt fra fellesskapet, og at velferdssystemet blir utnyttet. Folk skal ha det trygt på jobben, sier Brenna.

(©NTB)

Powered by Labrador CMS