Rødts Sofie Marhaug er ikke videre imponert over regjeringens strølminnsats.
Flickr.com
– Det er altfor lite og treffer altfor få. Det er en hån at de har somlet for å få på plass noe så stusslig som treffer så få. Lavtlønte, AAP-mottakere og arbeidsledige vil få trøbbel før jul. Sammen med koronarestriksjoner er dette en fattig trøst, sier Marhaug, som sitter i energi- og miljøkomiteen på Stortinget.
Hun mener at mange vil falle utenfor de nye støttetiltakene som kommunalminister Bjørn Arild Gram (Sp) la fram onsdag morgen.
– Rødt er enig i at vi kan være mer målrettet på sikt. Det går for eksempel an å differensiere elavgiften og momsen etter rimelig forbruk og luksusforbruk. Men akkurat nå handler det om å betale ut penger snarest mulig og at ingen faller utenfor, sier hun.
(©NTB)
anders.r.christensen@ntb.no
Ingun A. Mæhlum
Per Flakstad
ØNSKER TRYGGERE PENSJON: Barne- og ungdomsarbeider Josefine Weiby Koller ønsker seg et tryggere, mer forutsigbart og mer rettferdig pensjonssystem.
Ole Martin Wold
HJELPE: – Jeg vil gjerne formalisere kunnskapen og hjelpe andre i samme situasjon som jeg har vært i, sier Katrine Skårnes som har fått et tilrettelagt tilbud slik at hun kan ta utdanning som advokatsekretær.
Per Flakstad
FØLG OPP: - Følg opp ansatte som har opplevd dramatiske ting. Ledelsen må vite hva som trengs, for de vet ikke selv hva de trenger.
Werner Juvik
FRUSTRERT: I perioder har jeg rett og slett følt meg trakassert, sier Anita Vedvik.
Per Flakstad