Per Flakstad
tips@fagbladet.no
Meklingen gjelder blant andre ansatte i behandlingsinstitusjoner innenfor barnevern, omsorg, og i tillegg ideelle organisasjoner som Frelsesarmeen, virksomheter i Bymisjonen, Blindeforbundet og Aurora kino.
Fagforbundet og FO har meldt plassfratredelse for 37 medlemmer. Disse går ut i streik fra arbeidstidens begynnelse torsdag 2. februar dersom meklingen ikke fører fram.
– Forhandlingene stoppet på grunn av helheten. Vi er uenige med tanke på ansiennitet og økonomi. Vi kjente at dette fikk vi ikke til og da ble det brudd, sa Fagforbundets forhandlingsleder Anne Green Nilsen da forhandlingene ble brutt 28. november i fjor.
Rundt 2400 medlemmer i FO og Fagforbundet er omfattet av dette oppgjøret.
1 million alderspensjonister, 364.000 uføretrygdede og flere andre grupper skal få økt trygd.
Colourbox.com
Norges bank
Arbeidsminister Marte Mjøs Persen (Ap).
Ole Palmstrøm
Freddy André Øvstegård (SV) sier oppgjøret er dårlig nytt for alle som er avhengig av ytelser.
Sidsel Valum
Jahn-Tore Fjeldstad har gode tips til deg som ikke er fornøyd med utfallet av Nav-saken.
Kjell Inge Søreide
UNIKT PAR: Kjæresteparet Øystein Norstad og Anniken Liberg Berg eier hver sin leilighet i dette borettslaget.
Werner Juvik